Kérdése van? 061/2370133
A pajzsmirigy hormonja szinte valamennyi szervünk működéséhez szükséges, szabályozza anyagcserénket, így hiánya vagy túltengése bajt okoz.
A pajzsmirigy betegségei az alul-, illetve túltermelés. Az alulműködés, ill. hormonhiány tünetei a fáradékonyság, aluszékonyság, a haj és a bőr szárazsága, általános gyengeség. Következménye a szívfrekvencia csökkenése, magas koleszterinszint, székrekedés, hízás, lelassuló mozgás, izom- és ízületi fájdalmak. Ezek a betegek hajlamosabbak a cukorbetegségre is.
A túlműködés esetén mindezek ellenkezője történik: túlzott idegesség, álmatlanság, hasmenés, szapora szívműködés, fogyás lép fel, mint kísérő tünet.
közönséges galaj virágos hajtás (70%), szurokfű hajtás, citromfűlevél
Egy csapott evőkanál (3 g) teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzon le, 15 perc után szűrje le. Ne használjon fémszűrőt.
A nap folyamán kortyonként igya meg, lehetőleg ízesítés nélkül. Mielőtt lenyelné, mélyen hátrahajolva gargalizáljon a teával.
Napi egy csészével korlátlan ideig iható.
Gyermekeknek 12 éves kor alatt nem ajánlott.
Felbontás után gyermekektől elzárva, száraz, hűvös helyen, visszazárva tárolandó.
Akár alul-, akár túlműködik a pajzsmirigy, eredményesen használhatók a működést szabályozó gyógynövények. Közismert, hogy az azonos célra használható gyógynövények keverék formájában erősítik egymás hatását.
Ezért készült el a Közönséges galajos teakeverék (Pajzsmirigy tea) mindazokból a növényekből, melyekkel a pajzsmirigyproblémákat kezelhetjük.
A méltatlanul elfelejtett, de Maria Trebennek köszönhetően újra felfedezett növény, a közönséges galaj a teakeverék legfontosabb komponense. Hatóanyagai egész mirigyrendszerünket védik. A népi gyógyászatban a közönséges galajt daganatos megbetegedések megelőzésére és kezelésére is használták, és a növény hatásosságát a legújabb kutatások is alátámasztják.
A szurokfű gyógynövényt az antikvitás óta ismeri az emberiség. Legismertebb felhasználási módja a köhögéscsillapítás, azt már kevesebben tudják, hogy a népgyógyászat mindenféle hormonprobléma esetén használja a hipofízis, az agyalapi mirigy működésének szabályozására. Emiatt a tulajdonsága miatt került bele a keverékbe.
A citromfű a gyógyászat történetében szintén évszázadok óta ismert és nagyra becsült növény. Antibakteriális, fertőtlenítő hatású, emellett szabályozza a pajzsmirigy működését és csökkenti a túltermelésből adódó idegességet.